כתמי דמעות? מה למה ואיך מטפלים?

כתמי דמעות? מה למה ואיך מטפלים?

כתמי דמעות בכלבים הם דאגה נפוצה עבור בעלי כלבים רבים. הפסים החומים-אדמדמים האלה

המופיעים מתחת לעיני הכלב שלך יכולים להיגרם מגורמים שונים כהפרשות מהעין, זיהומים של שמרים או חיידקים, ו… גנטיקה. גזעי כלבים מסוימים, כגון מלטז, פודל, שיצו ובולדוגים, נוטים יותר לכתמים אלו בגלל מבנה הפנים שלהם או סוג הפרווה.


הבשורות הטובות? עם הגישה הנכונה וטיפול עקבי, אפשר לנקות אותן ביעילות ולשמור על האזור מטופח והיגייני. איך? יש הרבה טיפים וטכניקות שיסייעו בהעלמת כתמי דמעות ומניעת הישנותם. ובבלוג הבא נדבר על כמה מהם.


"דמעות של מלאכים" - למה זה קורה?


כתמי דמעות מתפתחים כאשר דמעות שנוצרו על ידי תעלות הדמעות של הכלב שלך עולות על גדותיהן ובאות במגע עם הפרווה סביב העיניים. הדמעות מכילות חומר הנקרא פורפירין והוא לעיתים מצטבר באזור העין עשוי להכתים את הפרווה. גורמים כגון גירוי בעיניים הצטברות חיידקים או שמרים יכולים להחמיר את ההכתמה ולהפוך את הבעיה לכרונית ולא נעימה.

אז מה לעשות? 


קבלו 5 טיפים קלילים להסרת כתמי הדמעות של חברך הפרוותי ולעזור למנוע אותם בעתיד:


טיפ מס' 1: ניגוב פינות העיניים באמצעות סמרטוט רך או מגבון עיניים יעודי. לכלבים הנותים לכתמים באופן כרוני, אנו ממליצים לבצע עדין זה שגרת ניקיון מדי יום. להסרה יעיליה והרגעת האזור, כדאי לנסות את מגבוני המחמד לעיניים של ערבה. המגבונים האלו מעוצבים להסרה בטוחה של כתמי דמעות במגבון אחד ומכילים תמציות טבעיות שיטיבו עם האזור לאורך זמן.  


טיפ מס' 2: לכלבים עם היסטוריה של כתמים עקשניים או דלקות עיניים חוזרות, מומלץ לנקות באמצעות מנקה כתמי דמעות מיוחד פעם בשבוע או לפי הצורך. הטיפות לעיניים בריאות של ערבה שנרקחו מרכיבים טבעיים, וכוללים מינרלים מים המלח ושמנים ארומתרפיים בעלי תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי מיקוטיות. במילים אחרות, המוצר עדין ויעיל להתמודדות עם כתמי דמעות עיקשים וכן להיטיב עם הבריאות הכללית אזור העיניים.


טיפ מס' 3: שמירה על הפרווה סביב עיני הכלב שלך על ידי קיצוצה. קיצוץ מתמיד של הפרווה סביב העיניים ימנעו הצטברות דמעות באזור זה ויקלו על אופן הניקוי. 


טיפ מס' 4: במקרים מסוימים, שימוש במים מסוננים בקערות המים של הכלב במקום במי ברז

לעזור להפחית כתמים. מי ברז מכילים לרוב תכולת מינרלים גבוהה - המעבר למים מסוננים עשוי למזער את המינרלים הקיימים בכלב שלך ועשויה להפחית כתמים.


 טיפ מס' 5: במקרים קיצוניים, הווטרינר שלך יכול לרשום תרופות כדי לעזור לשלוט בייצור יתר של דמעות. יש לשקול אפשרות זו אך ורק תחת ההדרכה של איש מקצוע, שכן מצבו של כל כלב הוא ייחודי, והמינון המתאים ומשך הטיפול חייב להיקבע על ידי וטרינר.


"אני תפקידי לנגב לך את הדמעות" 

אין ספק שניתן לטפל ביעילות בכתמי דמעות על ידי יישום שגרת טיפוח עקבית, שימוש בחומרי ניקוי איכותיים, ושמירה על היגיינת עיניים נכונה. הפתרונות כבר כאן, כעת הגיע הזמן להפוך את טיפוח העיניים לשגרה ולשמור על עיניי האהוב עליך בריאות ויפות.

באהבה,
ערבה