כתמי דמעות? מהת למה ואיך מטפלים?

כתמי דמעות? מהת למה ואיך מטפלים?

כתמי דמעות אצל כלבים מהווים דאגה נפוצה עבור בעלי כלבים רבים. הפסים החומים-אדמדמים הללו מופיעים מתחת לעיני הכלב שלך יכולים להיגרם מגורמים שונים  כמו הפרשות, זיהומים של שמרים או חיידקים, ו… גנטיקה. אצל גזעים מסוימים כמו מלטז, פודל, שיצו ובולדוגים, יש נטייה לכתמים אלו בגלל מבנה הפנים או סוג הפרווה.

הבשורות הטובות? עם הגישה הנכונה וטיפול עקבי, אפשר לנקות אותן ביעילות ולשמור על האזור מטופח והיגייני. איך? יש טיפים רבים וטכניקות שיסייעו בהעלמת כתמי דמעות ומניעת הישנותם. ובבלוג הבא נדבר על כמה מהם.

"דמעות של מלאכים" - למה זה קורה?

כתמי דמעות מתפתחים כאשר דמעות שנוצרו על ידי תעלות הדמעות של הכלב שלך עולות על גדותיהן ובאות במגע עם הפרווה סביב העיניים. הדמעות מכילות חומר שנקרא פורפירין  ולעיתים הוא מצטברבאזור העין עלול להכתים את הפרווה. גורמים כגון גירוי בעיניים הצטברות חיידקים או שמרים  עשויים להחמיר את ההכתמה ולהפוך את הבעיה לכרונית ולא נעימה.

אז מה לעשות? 

קבלו 5 טיפים קלילים להסרת כתמי הדמעות של חברך הפרוותי ולעזור למנוע אותם בעתיד:

טיפ מס' 1: ניגוב פינות העיניים באמצעות סמרטוט רך או מגבון עיניים יעודי. לכלבים הנוטים לכתמים באופן כרוני, אנו ממליצים על ביצוע פעולה זו מדי יום. להסרה יעילה והרגעת האזור, כדאי לנסות את מגבוני המחמד לעיניים של ערבה. המגבונים שלנו מאפשרים הסרה בטוחה של כתמי דמעות בשימוש במגבון אחד ומכילים תמציות טבעיות שיטיבו עם האזור לאורך זמן.  

טיפ מס' 2: לכלבים עם היסטוריה של כתמים קשים או דלקות עיניים חוזרות, מומלץ לנקות באמצעות מנקה כתמי דמעות מיוחד פעם בשבוע או לפי הצורך. הטיפות לעיניים בריאות של ערבה שנרקחו מרכיבים טבעיים, וכוללים מינרלים מים המלח ושמנים ארומתרפיים בעלי תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי מיקוטיות. במילים אחרות, המוצר עדין ויעיל להתמודדות עם כתמי דמעות עיקשים וכן להיטיב עם הבריאות הכללית של אזור העיניים.

טיפ מס' 3: שמירה על הפרווה סביב עיני הכלב שלך על ידי קיצוצה. קיצוץ מתמיד של הפרווה סביב העיניים ימנעו הצטברות דמעות באזור זה ויקלו על אופן הניקוי. 

טיפ מס' 4: במקרים מסוימים, צריכת מים מסוננים במקום מי ברז עשוייה לעזור בנסיון לפחתת הכתמים. מי ברז מכילים לרוב תכולת מינרלים גבוהה - המעבר למים מסוננים בקערות המים עשוי למזער את המינרלים שצורך הכלב שלך ולהפחית כתמים.

 טיפ מס' 5: במקרים קיצוניים, הווטרינר שלך יכול לרשום תרופות כדי לעזור לשלוט בייצור יתר של דמעות. יש לשקול אפשרות זו אך ורק תחת ההדרכה של איש מקצוע, שכן מצבו של כל כלב הוא ייחודי, והמינון המתאים ומשך הטיפול חייב להיקבע על ידי וטרינר.


"אני תפקידי לנגב לך את הדמעות" 

אין ספק שניתן לטפל ביעילות בכתמי דמעות על ידי יישום שגרת טיפוח עקבית, שימוש בחומרי ניקוי איכותיים, ושמירה על היגיינת עיניים נכונה. הפתרונות כבר כאן, כעת הגיע הזמן להפוך את טיפוח העיניים לשגרה ולשמור על עיניי האהוב שלך בריאות ויפות.

באהבה,
ערבה

השאירו תגובה

כל התגובות עוברות לאישרו לפני פרסום

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.